APIE NUOMĄ

Automobilio nuoma vyksta taip:

1. Klientas telefonu ar el. paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  žiūrėkite skiltį „KONTAKTAI“) kreipiasi į mus dėl automobilio nuomos. 

2. El. paštu gauname iš kliento duomenis nuomos sutarčiai sudaryti. Sutarčiai reikalingi duomenys:

1. Vardas

2. Pavardė

3. Asmens kodas

4. Adresas (ir adresas Lietuvoje jei atvykstama iš užsienio)

5. Kontaktiniai telefonai, el. paštas, kiti kontaktai

6. Vairuotojo pažymėjimo numeris

7. Vairuotojo pažymėjimo kopija (tinka ir geros kokybės foto darytos telefonu)

8. Tikslus automobilio pateikimo ir grąžinimo laikas bei vieta, skrydžio numeris arba oro uosto, iš kurio atvykstama, pavadinimas.

9. Ar yra kitu prašymų? (Neriboto mobilaus 4G interneto (plačiau - http://autoitalija.lt/index.php/nuoma/item/internetas ), vaikiškų kėdučių(būtinai nurodykite vaikų svorį!), navigacijos, FM moduliatoriaus, apmokėjimo pavedimu ir panašiai)

10. Ar automobilyje bus rūkoma, ar bus vežami gyvūnai? (Jei taip, tai prie nuomos kainos priskaičiuosime salono cheminį valymą 45Eur, vienatūriams ar visureigiams - 60Eur)

11. Kokios atsakomybės už nuomojamą automobilį norėtumėte (turite nurodyti maksimalią sumą, kuria rizikuosite įvykus įvykiui, per kurį būtų apgadintas automobilis. Likusią žalos dalį dengs draudimas):

       1. Maksimali 400 eurų atsakomybė (standartinis nuomos kainininkas)

       2. Maksimali 200 eurų atsakomybė (prie standartinės nuomos kainos prisidės 3Eurai kiekvienai parai)

       3. Maksimali 100 eurų atsakomybė (prie standartinės nuomos kainos prisidės 5Eurai kiekvienai parai)

       (Nuomojantis automobilį ne pirmą kartą, reikėtų patikslinti tik pasikeitusius duomenis.)

Jei automobilį nuomosis įmonė, turėtų būti nurodyti:

1. Pavadinimas,

2. Įmonės kodas

3. PVM kodas

4. Adresas (ir korespondencijos adresas, jei jis nesutampa su registracijos adresu)

5. Kas pasirašinės sutartį? Jei tai ne direktorius, tai reikės įgaliojimo pasirašyti sutartis įmonės vardu.

6. Duomenų pagal 5-11 punktus.

3. Gavę duomenis, mes sudarome sutartį ir išsiunčiame ją nuomininkui susipažinimui ir suvestų duomenų sutikrinimui.

4. Nuomininkas per daugiausiai 3 paras susipažįsta su sutartimi ir patikrinęs visų suvestų duomenų teisingumą (ypatingai atvykimo/grąžinimo laikų, kontaktų), el.paštu praneša, kad sutartis sudaryta teisingai ir jis tvirtina automobilio rezervaciją bei laiko sutartį galiojančia. 

Nuomotojas gali prašyti patvirtinti sutartį pasirašant ją. Tokiu atveju nuomininkas atsispausdina, pasirašo (ant kiekvieno lapo) ir išsiunčia ją el. paštu. Tinka ir geros kokybės telefonu darytos pasirašytos sutarties nuotraukos.

5. Mes rezervuojame automobilį (tas atsispindi to automobilio kortelėje mūsų tinklapyje).

6. Sutartomis sąlygomis automobilis perduodamas nuomininkui ir pasirašoma popierinė sutartis su automobilio perdavimo aktu, kuriame nurodomi esami automobilio parametrai (kuro lygis, kilometražas ir pan.) komplektacijos ir esamos automobilio būklės aprašymas. Paimamas užstatas (jei taip sutarta) ir surašomas pinigų priėmimo kvitas, jei mokama grynais pinigais. Atsiimant automobilį nuomai, nuomininkas turi pateikti asmens dokumentą ir vairuotojo pažymėjimą.

Jei nuomininkas atskrenda i oro uostą, tai maždaug prieš 5 minutes prieš išeinant iš oro uosto turėtų paskambinti sutartyje nurodytais numeriais ir pranešti apie tai nuomotojui. Per tą laiką automobilis bus pristatytas į priešais oro uostą esančią aikštelę. (Vilniuje - į 15min aikštelę, Kaune - į trumpalaikio parkingo 15min vietas prie kasų, Palangoje - į trumpalaikį parkingą, Rygoje - į išvykimo zoną.)

7. Grąžinus automobilį, mes per daugiausiai 2 darbo dienas patikriname jo būklę ir komplektaciją, degalų lygį ir jei jokių priekaištų nuomininkui nėra – užpildomas automobilio grąžinimo aktas ir grąžinamas užstatas (jei buvo paimtas).

Nuomininkui plauti automobilio kėbulą ir valyti saloną po nuomos neprivaloma, bet jei automobilis bus grąžintas nuplautas ir švariu salonu - jis gaus didesnę nuolaidą sekančiai nuomai! Jei grąžinamo automobilio salonas užterštas smarkiai ir/ar reikalauja cheminio valymo - bus imami sutartyje numatyti mokesčiai.

Užstatas iš nuomininkų, turinčių ne mažiau nei 5 metų vairavimo stažą dažniausiai neimamas.

Automobilius nuomojame TIK LIETUVOS IR LATVIJOS RESPUBLIKŲ TERITORIJOSE! Nesilaikant šios taisyklės – turėsime reikalauti sumokėti 600 eurų baudą ir nutrauksime nuomos sutartį.

Svarbiausias reikalavimas - kad nuomininkai laikytųsi kelių eismo taisyklių ir gerai elgtųsi su automobiliu. Tai apibrėžia nuomos sutarties 2.2.10. punktas:

2.2.10. Nuomotojas negrąžina nuomininkui užstato, už nuomą sumokėtų pinigų ir (arba) reikalauja sumokėti nuomotojui nuo 200 iki 500Eur baudą jei jis nesilaiko šios sutarties 2.3.2. punkto dėl kelių eismo taisyklių laikymosi, daugiausiai dėl viršyjamo greičio. Tokiu atveju nuomotojas turi teisę pareikalauti grąžinti automobilį ir nutraukti nuomos sutartį.

Mūsų įmonės automobiliai gali būti nuomojami asmenims nuo 23 metų amžiaus ir su mažiausiai trijų metų vairavimo stažu. Tik išskirtiniais atvejais taikome išimtis, bet tuo atveju imame mažiausiai 200 Eur užstatą.

Jei nuomojamas automobilis yra su kabliu priekabai tempti, tai nuomininkui galima tempti TIK vienašes priekabas, kurių maksimali bendroji masė gali būti iki 750kg.

Į automobilio nuomos kainą visada būna įskaičiuota:

1. 21% PVM (pridėtinės vertės mokestis)

2. 24/7 nemokama pagalba kelyje (sugedus kelyje, nusėdus akumuliatoriui, nuleidus padangai, pritrūkus kuro, užtrenkus salone raktelį ir pan.)

3. Civilinės atsakomybės draudimas

4. KASKO draudimas (Jei nepasirinkta kitaip, tai su standartine 400Eur franšize).

5. Automobiliniai priedai - vaikiškos kėdutės, navigacija, FM moduliatorius, USB kroviklis ir t.t.

6. NESTE, CIRCLE K ir VIADA nuolaidų kortelės degalams, plovykloms ir prekėms.

Automobilio pristatymas arba paėmimas Vilniaus miesto ribose (arba Vilniaus Oro uoste) dienos metu (maždaug nuo 9 iki 22val) kainuoja iki 10 Eur, kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais – iki 15 Eur.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) į Kauno oro uostą arba Kauno miesto ribose už (iki)10 Eur dienos metu (maždaug nuo 9 iki 21val) arba iki 15 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) į Rygos oro uostą už (iki) 60 Eur dienos metu arba iki 70 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) Utenoje nemokamai dienos metu arba iki 5 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Dėl automobilio pristatymo (ar paėmimo) į kitas vietas Lietuvoje – būtina tartis atskirai.

Automobiliai nuomininkui pateikiami su nedegančia kuro lygio lempute. (Tikslus kuro kiekis yra nurodomas automobilio perdavimo akte.) Nuomininkas privalo automobilį grąžinti su panašiu kiekiu kuro. Priešingu atveju privalo kompensuoti trūkstamą kuro kiekį pagal esamas mažmenines degalų kainas. Galima, aišku, užsisakyti automobilį ir su daugiau kuro ar su pilnu kuro baku, bet tuo atveju bus imamas 50-100 eur užstatas.

Įvykus eismo įvykiui ar sugedus nuomojamam automobiliui ne dėl nuomininko kaltės - suteikiame pakaitinį automobilį jei gedimo neįmanoma greit (per vieną darbo dieną) pašalinti.

Įvykus eismo įvykiui, į įvykio vietą nevykstame, nebent to reikalauja aplinkybės. Viskuo privalo rūpintis nuomininkas.

Nuomininkui grąžinus automobilį anksčiau sutarto laiko – jei nesutarta kitaip - imame nuomos mokestį už septynias paras daugiau, nei jis buvo naudojamas. Jei automobilis grąžinamas septyniomis paromis (ar mažiau) anksčiau nei sutarta – nuomos mokestis už nepanaudotas paras negrąžinamas (jei nesutarta kitaip).

Nuomininkui nepaėmus automobilio nuomai pagal sutartyje numatytą tvarką arba nepranešus apie sutarties nutraukimą mažiausiai prieš septynias paras iki nuomos pradžios, nuomininkas privalo sumokėti mums automobilio pristatymo kainą (išskyrus atvejus kai vėluojama pranešti apie nuomos sutarties nutraukimą) ir nuomą už mažiausiai septynias paras. Jei nuomos laikotarpis turėjo būti trumpesnis nei septynios paros – už visą nuomos laiką.

Nuomos laikotarpio pratęsimas – nemokamas. Norint prasitęsti nuomos laiką – būtina sąlyga – kad automobilis nebūtų tuo laiku jau išnuomotas kitam nuomininkui (tai galima patikrinti to automobilio kortelėje mūsų tinklapyje) ir pranešti kuo anksčiau apie tai nuomotojui. Būtina žinoti, kad tarp vienos automobilio nuomos ir sekančios būtų mažiausiai vienos darbo dienos tarpas automobilio paruošimui ar remontui.

Jei nuomininkas vėluoja grąžinti automobilį 2 valandas – bus skaičiuojama papildoma para, nebent jei dėl to susitarta kitaip.

Automobiliuose rūkyti griežtai draudžiama!!!. Jei grąžinant automobilį jausis rūkalų kvapas, turėsime iš nuomininko reikalauti apmokėti už cheminį salono valymą (45 Eur, vienatūriams ir visureigiams - 60Eur). Tas pats galioja ir vežantiems gyvūnus.

Automobilio dokumentų negalima laikyti automobilyje. Jeigu dings automobilis ir nuomininkas nepateiks automobilio raktelių su dokumentais nuomotojui, tai jam teks atlyginti pilną automobilio vertę.

Paaiškinimas dėl ridos, kuri yra iskaičiuota į standartinę (be nuolaidos) nuomos kainą:

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį tik vienai parai - 300km ( jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei kortelėje nurodyta 3000km/mėn, tai tuo automobiliu, nuomojantis vienai parai, galima nemokamai nuvažiuoti 250km. Jei nurodyta 2500km - 200km.

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį 2, 3, 4, 5, 6, 7 paroms - atitinkamai 500, 600, 800, 1000, 1100, 1200km (jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei nurodyta 3000km/mėn, tai atitinkamai 400, 450, 550, 650, 750, 900 km. Jei nurodyta 2500km - atitinkamai 350, 400, 500, 550, 650, 800 km.

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį 14 parų - 2100 km ( jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei kortelėje nurodyta 3000km/mėn, tai - 1600 km. Jei 2500km - 1300km.

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį 21 parą - 3000 km ( jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei kortelėje nurodyta 3000km/mėn, tai - 2300 km. Jei 2500km - 1900km.

Viršyti ridos kilometrai apmokestinami po 0,05Eur už kiekvieną viršytą kilometrą.

Kai kurie sutarties punktai - derybų objektas, todėl krepkitės ir kartu bandysime susitarti dėl palankesnių sąlygu!