APIE NUOMĄ

Automobilio nuoma vyksta taip:

1. Prašymai automobilių nuomai priimami TIK el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  (žiūrėkite skiltį „KONTAKTAI“).

Prašyme būtina nurodyti kokį automobilį išsirinkote, tikslius pristatymo/grąžinimo laikus ir vietas bei numatomą ridą nuomos metu, jei ji yra žinoma. Pagal gautus duomenis paskaiciuosime kainą ir jei ji jus tenkins, prašysime duomenų nuomos sutarciai sudaryti.

2. Klientas susipažįsta su asmens duomenų tvarkymo taisyklėmis/politika (žr. žemiau šiame puslapyje) ir jei jos priimtinos, elektroniniu paštu siunčia duomenis nuomos sutarčiai sudaryti. Priešingu atveju duomenų nesiunčia.

Sutarčiai reikalingi duomenys:

1. Vardas

2. Pavardė

3. Asmens kodas (arba gimimo data, jei kodo asmuo neturi)

4. Adresas (ir adresas Lietuvoje jei atvykstama iš užsienio)

5. Kontaktiniai telefonai, el. paštas, kiti kontaktai

6. Vairuotojo pažymėjimo numeris

7. Vairuotojo pažymėjimo kopija (tinka ir geros kokybės foto darytos telefonu)

8. Tikslus automobilio pateikimo ir grąžinimo laikas bei vieta, skrydžio numeris arba oro uosto, iš kurio atvykstama, pavadinimas.

9. Ar yra kitu prašymų? (Neriboto mobilaus 4G interneto (plačiau - http://autoitalija.lt/index.php/nuoma/item/internetas ), vaikiškų kėdučių(būtinai nurodykite vaikų svorį!), navigacijos, FM moduliatoriaus, apmokėjimo pavedimu ir panašiai)

10. Ar automobilyje bus rūkoma, ar bus vežami gyvūnai? (Jei taip, tai prie nuomos kainos priskaičiuosime salono cheminį valymą iki 50Eur, vienatūriams ar visureigiams iki 100Eur)

11. Kokios atsakomybės už nuomojamą automobilį norėtumėte (turite nurodyti maksimalią sumą, kuria rizikuosite įvykus įvykiui, per kurį būtų apgadintas automobilis. Likusią žalos dalį dengs draudimas):

       1. Maksimali 600 eurų atsakomybė (standartinis nuomos kainininkas)

       2. Maksimali 300 eurų atsakomybė (prie standartinės nuomos kainos prisidės 8 Eurai kiekvienai parai)

       3. Maksimali 150 eurų atsakomybė (prie standartinės nuomos kainos prisidės 12 Eurai kiekvienai parai)

       (Nuomojantis automobilį ne pirmą kartą, reikėtų patikslinti tik pasikeitusius duomenis.)

Jei automobilį nuomosis įmonė, turėtų būti nurodyti:

1. Pavadinimas,

2. Įmonės kodas

3. PVM kodas

4. Adresas (ir korespondencijos adresas, jei jis nesutampa su registracijos adresu)

5. Kas pasirašinės sutartį? Jei tai ne direktorius, tai reikės įgaliojimo pasirašyti sutartis įmonės vardu.

6. Duomenų pagal 5-11 punktus.

3. Gavę duomenis, mes sudarome sutartį ir išsiunčiame ją nuomininkui susipažinimui ir suvestų duomenų sutikrinimui.

4. Nuomininkas per daugiausiai 3 paras susipažįsta su sutartimi ir patikrinęs visų suvestų duomenų teisingumą (ypatingai atvykimo/grąžinimo laikų, kontaktų), el.paštu praneša, kad sutartis sudaryta teisingai ir jis tvirtina automobilio rezervaciją bei laiko sutartį galiojančia. 

Nuomotojas gali prašyti patvirtinti sutartį pasirašant ją. Tokiu atveju nuomininkas atsispausdina, pasirašo (ant kiekvieno lapo) ir išsiunčia ją el. paštu. Tinka ir geros kokybės telefonu darytos pasirašytos sutarties nuotraukos.

5. Mes rezervuojame automobilį (tas atsispindi to automobilio kortelėje mūsų tinklapyje).

6. Sutartomis sąlygomis automobilis perduodamas nuomininkui ir pasirašoma popierinė sutartis su automobilio perdavimo aktu arba tik aktas, kuriame nurodomi esami automobilio parametrai (kuro lygis, kilometražas ir pan.) komplektacijos ir esamos automobilio būklės aprašymas. Paimamas užstatas (jei taip sutarta) ir surašomas pinigų priėmimo kvitas, jei mokama grynais pinigais. Atsiimant automobilį nuomai, nuomininkas turi pateikti asmens dokumentą ir vairuotojo pažymėjimą.

Jei nuomininkas atskrenda i oro uostą, tai maždaug prieš 5 minutes prieš išeinant iš oro uosto turėtų paskambinti sutartyje nurodytais numeriais ir pranešti apie tai nuomotojui. Per tą laiką automobilis bus pristatytas į priešais oro uostą esančią aikštelę. (Vilniuje - į 15min aikštelę, Kaune - į trumpalaikio parkingo 15min vietas prie kasų, Palangoje - į trumpalaikį parkingą, Rygoje - į išvykimo zoną.)

7. Grąžinus automobilį, mes per daugiausiai 2 darbo dienas patikriname jo būklę ir komplektaciją, degalų lygį ir jei jokių priekaištų nuomininkui nėra – užpildomas automobilio grąžinimo aktas ir grąžinamas užstatas (jei buvo paimtas).

Nuomininkui plauti automobilio kėbulą ir valyti saloną po nuomos neprivaloma, bet jei automobilis bus grąžintas nuplautas ir švariu salonu - jis gaus didesnę nuolaidą sekančiai nuomai! Jei grąžinamo automobilio salonas užterštas smarkiai ir/ar reikalauja cheminio valymo - bus imami sutartyje numatyti mokesčiai.

Užstatas iš nuomininkų, turinčių ne mažiau nei 5 metų vairavimo stažą dažniausiai neimamas.

Automobilius nuomojame TIK LIETUVOS IR LATVIJOS RESPUBLIKŲ TERITORIJOSE! Nesilaikant šios taisyklės – turėsime reikalauti sumokėti 600 eurų baudą ir nutrauksime nuomos sutartį.

Svarbiausias reikalavimas - kad nuomininkai laikytųsi kelių eismo taisyklių ir gerai elgtųsi su automobiliu. Tai apibrėžia nuomos sutarties 2.2.10. punktas:

2.2.10. Nuomotojas negrąžina nuomininkui užstato, už nuomą sumokėtų pinigų ir (arba) reikalauja sumokėti nuomotojui nuo 200 iki 500Eur baudą jei jis nesilaiko šios sutarties 2.3.2. punkto dėl kelių eismo taisyklių laikymosi, daugiausiai dėl viršyjamo greičio. Tokiu atveju nuomotojas turi teisę pareikalauti grąžinti automobilį ir nutraukti nuomos sutartį.

Mūsų įmonės automobiliai gali būti nuomojami asmenims nuo 23 metų amžiaus ir su mažiausiai trijų metų vairavimo stažu. Tik išskirtiniais atvejais taikome išimtis, bet tuo atveju imame mažiausiai 400 Eur užstatą.

Jei nuomojamas automobilis yra su kabliu priekabai tempti, tai nuomininkui galima tempti TIK vienašes priekabas, kurių maksimali bendroji masė yra iki 750kg.

Į automobilio nuomos kainą visada būna įskaičiuota:

1. 21% PVM (pridėtinės vertės mokestis)

2. 24/7 nemokama pagalba kelyje automobiliui sugedus ne dėl nuomininko kaltės. Atsarginį ratą nuomininkas privalo užsidėti pats. Nusėdus akumuliatoriui organizuoti užvedimą savo jėgomis.

3. Civilinės atsakomybės draudimas

4. KASKO draudimas (Jei nepasirinkta kitaip, tai su standartine 600Eur franšize).

5. Automobiliniai priedai - vaikiškos kėdutės, navigacija, FM moduliatorius, USB kroviklis ir t.t., kuriuos reikia užsisakyti kreipiantis dėl nuomos.

6. Nuolaidų kortelės degalams, plovykloms ir prekėms.

Automobilio pristatymas arba paėmimas Vilniaus miesto ribose (arba Vilniaus Oro uoste) dienos metu (maždaug nuo 9 iki 22val) kainuoja iki 15 Eur, kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais – iki 20 Eur.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) į Kauno oro uostą arba Kauno miesto ribose už (iki)15 Eur dienos metu (maždaug nuo 9 iki 21val) arba iki 20 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) į Rygos oro uostą už (iki) 100 Eur dienos metu arba iki 130 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) į Palangos oro uostą už (iki) 80 Eur dienos metu arba iki 100 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Automobilį galime pristatyti (arba jį galite grąžinti) Utenoje nemokamai dienos metu arba iki 15 Eur kitu metu arba švenčių dienomis, sekmadieniais.

Dėl automobilio pristatymo (ar paėmimo) į kitas vietas Lietuvoje – būtina tartis atskirai.

Automobiliai nuomininkui pateikiami su nedegančia kuro lygio lempute. (Tikslus kuro kiekis yra nurodomas automobilio perdavimo akte.) Nuomininkas privalo automobilį grąžinti su panašiu kiekiu kuro. Priešingu atveju privalo kompensuoti trūkstamą kuro kiekį pagal esamas mažmenines degalų kainas.

Įvykus eismo įvykiui ar sugedus nuomojamam automobiliui ne dėl nuomininko kaltės - suteikiame pakaitinį automobilį jei gedimo neįmanoma greit (per vieną darbo dieną) pašalinti.

Įvykus eismo įvykiui, į įvykio vietą nevykstame, nebent to reikalauja aplinkybės. Viskuo privalo rūpintis nuomininkas.

Nuomininkui grąžinus automobilį anksčiau sutarto laiko – jei nesutarta kitaip - imame nuomos mokestį už tris paras daugiau, nei jis buvo naudojamas. Jei automobilis grąžinamas trimis paromis (ar mažiau) anksčiau nei sutarta – nuomos mokestis už nepanaudotas paras negrąžinamas (jei nesutarta kitaip).

Nuomininkui nepaėmus automobilio nuomai pagal sutartyje numatytą tvarką arba nepranešus apie sutarties nutraukimą mažiausiai prieš septynias paras iki nuomos pradžios, nuomininkas privalo sumokėti mums automobilio pristatymo kainą (išskyrus atvejus kai vėluojama pranešti apie nuomos sutarties nutraukimą) ir nuomą už mažiausiai septynias paras. Jei nuomos laikotarpis turėjo būti trumpesnis nei septynios paros – už visą nuomos laiką.

Nuomos laikotarpio pratęsimas – nemokamas. Norint prasitęsti nuomos laiką – būtina sąlyga – kad automobilis nebūtų tuo laiku jau išnuomotas kitam nuomininkui (tai galima patikrinti to automobilio kortelėje mūsų tinklapyje) ir el. paštu pranešti kuo anksčiau apie tai nuomotojui. Būtina žinoti, kad tarp vienos automobilio nuomos ir sekančios būtų mažiausiai vienos darbo dienos tarpas automobilio paruošimui ar remontui.

Jei nuomininkas vėluoja grąžinti automobilį 2 valandas – bus skaičiuojama papildoma para, nebent jei dėl to susitarta kitaip.

Automobiliuose rūkyti griežtai draudžiama!!!. Jei grąžinant automobilį jausis rūkalų kvapas, turėsime iš nuomininko reikalauti apmokėti už cheminį salono valymą (60 Eur, vienatūriams ir visureigiams - 80Eur). Tas pats galioja ir vežantiems gyvūnus.

Automobilio dokumentų originalų negalima laikyti automobilyje, tik kopijas. Jeigu dings automobilis ir nuomininkas nepateiks automobilio raktelių su dokumentais nuomotojui, tai jam teks atlyginti pilną automobilio vertę.

Paaiškinimas dėl ridos, kuri yra iskaičiuota į standartinę (be nuolaidos) nuomos kainą:

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį tik vienai parai - 300km ( jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei kortelėje nurodyta 3000km/mėn, tai tuo automobiliu, nuomojantis vienai parai, galima nemokamai nuvažiuoti 250km. Jei nurodyta 2500km - 200km.

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį 2, 3, 4, 5, 6, 7 paroms - atitinkamai 500, 600, 800, 1000, 1100, 1200km (jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei nurodyta 3000km/mėn, tai atitinkamai 400, 450, 550, 650, 750, 900 km. Jei nurodyta 2500km - atitinkamai 350, 400, 500, 550, 650, 800 km.

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį 14 parų - 2100 km ( jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei kortelėje nurodyta 3000km/mėn, tai - 1600 km. Jei 2500km - 1300km.

Maksimali nemokama rida nuomojantis automobilį 21 parą - 3000 km ( jei automobilio kortelėje nurodyta mėnesinė rida 4000km/mėn). Jei kortelėje nurodyta 3000km/mėn, tai - 2300 km. Jei 2500km - 1900km.

Viršyti ridos kilometrai apmokestinami po 0,06Eur už kiekvieną viršytą kilometrą.

Kai kurie sutarties punktai - derybų objektas, todėl krepkitės ir kartu bandysime susitarti dėl palankesnių sąlygu!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

UAB PREMIPAKAS ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO TAISYKLĖS/POLITIKA

 

SĄVOKOS

Duomenys/Asmens duomenys – bet kokia informacija apie fizinį asmenį, kurio tapatybė nustatyta arba kurio tapatybę galima nustatyti; fizinis asmuo, kurio tapatybę tiesiogiai arba netiesiogiai galima nustatyti pagal identifikatorių: vardą ir pavardę, asmens kodą, buvimo vietą arba pagal vieną ar kelis to fizinio asmens fizinės, fiziologinės, genetinės, psichinės, ekonominės, kultūrinės ar socialinės tapatybės požymius.

LR ADTAĮ - Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas.

Duomenų valdytojas – UAB Premipakas (nuomotojas).

Atsakingas darbuotojas – UAB Premipakas darbuotojas – direktorius arba vadybininkas, kuris turi teisę rinkti ir dirbti su surinktais asmens duomenimis.

Duomenų subjektas – nuomininkas.

Duomenų tvarkytojas – fizinis arba juridinis asmuo, LR institucija ar kita įstaiga, kuri duomenų valdytojo vardu tvarko asmens duomenis.

Duomenų tvarkymas – bet kokia operacija su asmens duomenimis: rinkimas, suvedimas, rūšiavimas, saugojimas, atgaminimas, paieška, naudojimas, atskleidimas perduodant, platinant ar kitu būdu padarant juos prieinamus, išdėstymas reikiama tvarka ar sujungimas derinant, blokavimas, trynimas ar naikinimas.

Judėjimo stebėjimas – GPS įrangos, įmontuotos į nuomojamus automobilius, siunčiamų duomenų rinkimas, saugojimas ir analizė.

ASMENS DUOMENŲ RINKIMAS, TVARKYMAS

 

Duomenų valdytojas renka šiuos asmens duomenis nuomos verslo vykdymui ir teisinių priemonių įgyvendinimui:

Vardas, pavardė, asmens kodas, gimimo data, gyvenamoji vieta (adresas Lietuvoje ir užsienyje), el. pašto adresas, telefono numeris, vairuotojo pažymėjimo kopija, vairuotojo pažymėjimo numeris, išdavimo data ir vieta, atvykimo/išvykimo į/iš Lietuvos data ir laikas, asmens tapatybės dokumento numeris, išdavimo, galiojimo datos ir išdavimo vieta (kai kitų identifikavimo priemonių nepakanka ar jos nepatikimos).

Kiti renkami duomenys – judėjimo stebėjimas: automobilio buvimo vieta, greitis, nuvažiuotas atstumas, automobilio naudojimo trukmė. Šių duomenų, duomenų valdytojas neperduoda kitiems duomenų gavėjams, išskyrus teisėsaugos institucijas, įstatymų nustatyta tvarka. Jie renkami siekiant užtikrinti nuomotojui priklausančių automobilių saugumą, sąžiningą bei tinkamą klientų naudojimąsi jais,  kokybiškų paslaugų suteikimui ir nuomos sutarties sąlygų vykdymui.

Nuomininkas privalo, prieš siųsdamas asmeninius duomenis nuomos sutarčiai sudaryti, susipažinti su šiomis taisyklėmis/politika. Jei jis nuomotojui išsiuntė duomenis, laikoma, kad jis pritaria šioms taisyklėms/politikai.

Siunčiant duomenis per platformas („Facebook“, „Whatsapp“, „Wiber“, „Gmail“, „Yahoo“ ir kt.) yra taikomos jų privatumo sąlygos, todėl rekomenduojama susipažinti su jomis.

Tiesioginė rinkodara nėra vykdoma. Naujienlaiškiai nėra siunčiami.

Duomenų valdytojas užtikrina, kad jis atitinka šiuos esminius duomenų apsaugos principus pagal LR ADTAĮ :

teisėtumo, sąžiningumo ir skaidrumo, tikslo apribojimo, minimalaus duomenų kiekio, tikslumo, saugojimo trukmės apribojimo, vientisumo ir konfidencialumo, atskaitomybės.

Duomenys saugomi šiais laikotarpiais:

Klientų asmens duomenys – 10 metų;

GPS įrangos siunčiami duomenys – 1 metai.

Duomenys, reikalingi teisinėms priemonėms vykdyti saugomi tiek, kiek jie yra būtini tokiems tikslams pasiekti pagal LR įstatymus.

Duomenys gali būti perduodami duomenų tvarkytojams (policijai, teismui, anstoliams, skolų išieškotojams ir t.t.) kai teisę ir (ar) pareigą tai daryti suteikia LR teisės aktai ar automobilio nuomos sutartis.

Duomenų valdytojas neprivalo paskirti duomenų apsaugos pareigūno.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimui patikrinti, nuomotojas valstybės įmonei „Regitra“ pateikia vairuotojo pažymėjimo numerį ir asmens kodą.

Duomenų tvarkytojai netenka teisės tvarkyti duomenis,nuomininkui nutraukus asmens duomenų tvarkymo sutartį su duomenų valdytoju, arba jai nustojus galioti.

DUOMENŲ SUBJEKTŲ (NUOMININKŲ) TEISĖS

Nuomininkas gali ADTAĮ nustatyta tvarka gali įgyvendinti šias teises:

1.    Teisė būti informuotam apie duomenų rinkimą. Įgyvendinama prieš surenkant duomenis.

2.    Teisė į duomenų patikslinimą. Įgyvendinama per 3 darbo dienas.

3.    Prieigos prie surinktų duomenų teisė. Įgyvendinama per 3 darbo dienas.

4.    Duomenų ištrynimo teisė, kai kai duomenys tvarkomi nesilaikant ADTAĮ. Įgyvendinama nedelsiant.

5.    Teisė apriboti duomenų tvarkymą. Įgyvendinama nedelsiant.

6.    Teisė į duomenų perkeliamumą. Įgyvendinama surinkus duomenis.

7.    Teisė prieštarauti asmens duomenis naudoti tiesioginei rinkodarai. Įgyvendinama nedelsiant.

8.    Teisės, susijusios su automatiniu sprendimų priėmimu ir profiliavimu. Įgyvendinama nedelsiant.

 

Duomenų valdytojas turi teisę motyvuotai atsisakyti leisti Duomenų subjektui įgyvendinti jo teises pagal ADTAĮ.

 

 

ASMENS DUOMENŲ SAUGUMO PAŽEIDIMŲ VALDYMO IR REAGAVIMO Į TOKIUS PAŽEIDIMUS TVARKA

 

Duomenų valdytojo ar duomenų tvarkytojo darbuotojai, turintys prieigos teisę prie duomenų, pastebėję saugumo pažeidimus (veiksmus ar neveikimą, galinčius sukelti ar sukeliančius grėsmę duomenų saugumui) turi informuoti savo tiesioginį vadovą.

Įvertinus duomenų apsaugos pažeidimo rizikos veiksnius, pažeidimo poveikio laipsnį, žalą ir padarinius, kiekvienu konkrečiu atveju atsakingas asmuo priima sprendimus dėl priemonių, reikiamų duomenų apsaugos pažeidimui ir jo padariniams pašalinti bei informuoti reikiamas institucijas.

 

TECHNINĖS IR ORGANIZACINĖS ASMENS DUOMENŲ SAUGUMO PRIEMONĖS

 

Siekiant užtikrinti duomenų saugumą įgyvendinamos šios organizacinės ir techninės asmens duomenų saugumo priemonės:

užtikrinamas fizinis kompiuterių saugumas, duomenų apsauga, valdymas ir kontrolė;

prieiga prie asmens duomenų duomenų valdytojo darbuotojams suteikiama tik pasirašytinai įsipareigojus saugoti asmens duomenų paslaptį;

pasirenkami tik patikimi duomenų tvarkytojai;

su duomenimis galima atlikti tik tuos veiksmus, kuriems atlikti duomenų tvarkytojui yra suteiktos teisės;

prieigos prie duomenų slaptažodžiai keičiami ir saugomi užtikrinant jų konfidencialumą;

užtikrinama duomenų apsauga nuo neteisėto prisijungimo – prieiga prie kompiuterių apsaugota nuolat atnaujinamomis ugniasiene ir antivirusine programa;

 

Prieigos teisių ir įgaliojimų tvarkyti duomenis suteikimo, naikinimo ir keitimo tvarka:

prieigos teisės prie įrangos ir įgaliojimai tvarkyti duomenis suteikiami, naikinami ir keičiami direktoriaus įsakymu;

direktorius parenka duomenų tvarkytojus;

prieigos teisės prie duomenų naikinamos pasibaigus duomenų valdytojo ir jo darbuotojo darbo santykiams, pasikeitus darbuotojo funkcijoms, kurioms vykdyti prieiga prie vaizdo duomenų nereikalinga.

 

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 Darbuotojai, kurie yra įgalioti tvarkyti duomenis arba eidami savo pareigas juos sužino, privalo laikytis šių taisyklių, pagrindinių asmens duomenų tvarkymo reikalavimų bei konfidencialumo ir saugumo reikalavimų, įtvirtintų ADTAĮ ir šiose taisyklėse. Darbuotojai pažeidę taisykles ir (ar) ADTAĮ atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

Patvirtinus ar pakeitus Taisykles, darbuotojai su jomis supažindinami pasirašytinai.

Priėmus naują darbuotoją, jis su Taisyklėmis privalo būti supažindintas pirmąją jo darbo dieną.

Taisyklės ne rečiau kaip kartą per 2 metus peržiūrimos ir, reikalui esant ar pasikeitus duomenų tvarkymą reglamentuojantiems teisės aktams, atnaujinamos.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 RIBOTOS NUOMININKO ATSAKOMYBĖS TAISYKLĖS

KĄ DARYTI ATSITIKUS ĮVYKIUI?

 

Atsitikus bet kokiam įvykiui, susijusiam su nuomojamu automobiliu, nedelsdami pasirūpinkite, kad būtų išvengta didesnių nuostolių (įvykus autoįvykiui, įjunkite avarinę šviesos signalizaciją, padėkite avarinio sustojimo ženklą, tamsiu paros metu apsivilkite šviesą atspindinčią liemenę, įsitikinkite, ar yra sužeistųjų, ar jiems reikia skubios pagalbos, perstatykite automobilį į saugią vietą ir pan.), apie įvykį praneškite atitinkamoms tarnyboms (apie avariją, vagystę – policijai, kilus gaisrui – priešgaisrinei saugos tarnybai, esant nukentėjusiems asmenims – greitajai medicinos tarnybai). Iškart po to – praneškite mums, nuomos sutartyje nurodytais numeriais.

 

1.       Sąvokos

 1.1.  Ribotos atsakomybės paslaugos teikėjas – automobilio nuomotojas (toliau – nuomotojas).

1.2.  Ribota atsakomybė yra taikoma už nuomotojui priklausančiam nuomojamam automobiliui (toliau – automobilis), kuriuo naudojasi nuomininkas, padarytą žalą ar jo vagystę kompensuojamo įvykio metu.

1.3.  Į sąvoką „nuomininkas“ patenka asmenys, įrašyti į automobilio nuomos sutartį kaip galintys vairuoti išnuomotą automobilį, kiti asmenys, susiję civiliniais santykiais (šeimos nariai) arba asmenys, susiję darbo santykiais (kai nuomininkas įmonė ar įstaiga).

1.4.  Ribotos atsakomybės taisyklės (toliau – Taisyklės) yra neatskiriama nuomos sutarties dalis. Nuomininkas, pasirašęs automobilio nuomos sutartį tuo pačiu patvirtina, kad sutinka su šiomis taisyklėmis ir privalo jų laikytis.

1.5.  Kompensuojamas įvykis – nuomojamo automobilio ar jo įrangos apgadinimas (ar praradimas), kuriam įvykus, nuomotojas privalo savo sąskaita suremontuoti automobilį ar prisiimti nuostolius vagystės atveju.

1.6.  Nekompensuojamas įvykis – šiose taisyklėse ir (ar) įstatymuose nurodytas atsitikimas (kai apgadinamas nuomojamas automobilis ar jo įranga), kuriam įvykus, nuomotojas  įgyja teisę reikalauti nuostolių atlyginimo iš nuomininko.

1.7.  Žala – nuomotojo turto sunaikinimas, sugadinimas, praradimas ir dėl to patirtos išlaidos (tiesioginiai nuostoliai). Nuostoliai – patirtos žalos piniginė išraiška.

1.8.     Stiklai – automobilio kėbulo, išorinių veidrodžių ar žibintų stiklai.

1.9.     Užvedimo rakteliai – automobilio užvedimo rakteliai, užvedimo kortelės, signalizacijos nuotolinio valdymo pultai, imobilizatoriaus raktai ir panašios automobilio apsaugos sistemos dalys.

1.10.Papildoma automobilio įranga – nuomotojo išnuomoti priedai (pvz., vaikiška automobilinė kėdutė, dviračio laikikliai, navigacijos, interneto įranga ir pan.).

1.11.Kita, bet kuri, neserijiniu ar serijiniu būdu stacionariai įrengta įranga: garso, vaizdo, navigacijos sistemos, laisvų rankų įranga, apsaugos nuo vagysčių priemonės; lengvo lydinio ratlankiai; aptakai; papildomi žibintai; išorinės antenos; dujų įranga; papildomi apsaugos lankai; papildomi slenksčiai, vardiniai valstybiniai numeriai yra laikomi automobilio dalimi.

1.12.Automobilio vertė – suma, nurodyta automobilio nuomos sutarties akte.

1.13.Automobilis laikomas sunaikintu, jeigu jo remontas negalimas dėl techninių priežasčių arba ekonominiu požiūriu nėra tikslingas. Automobilį remontuoti ekonomiškai netikslinga, jei būtinosios remonto išlaidos yra lygios arba viršija automobilio rinkos vertės ir liekanų vertės skirtumą.

1.14.Autoavarija – eismo įvykis, kurio metu, dalyvaujant bent vienam judančiam automobiliui, buvo sugadintas nuomojamas automobilis ir (ar) žuvo arba buvo sužeisti žmonės.

1.15.Vagyste yra laikomas viso automobilio ar atskirų jo dalių pagrobimas (Baudžiamojo kodekso 178 str.) arba užvaldymas plėšimo būdu (Baudžiamojo kodekso 180 str.) bei šių veikų vykdymo metu automobiliui padaryti sugadinimai.

1.16.Atkūrimo išlaidos – būtinos automobilio remonto darbų bei keičiamų dalių išlaidos, reikalingos automobiliui dėl įvykio suremontuoti iki būklės, buvusios prieš pat įvykį.

1.17.Techniniais automobilio gedimais laikomi gedimai, atsiradę dėl:

1.17.1.      natūralaus padangų, variklio, važiuoklės ar kitų automobilio detalių ir (ar) dalių susidėvėjimo dėl įprastinio automobilio naudojimo;

1.17.2.      automobilio dalių ir (ar) agregatų gedimų, išskyrus atvejus, kai ant šių dalių ir (ar) agregatų yra matomi išoriniai mechaniniai pažeidimai kilę kaip autoavarijos pasekmė;

1.17.3.      atmosferos poveikio (pvz.: rūdžių, gedimų dėl druskų, dėl skysčių užšalimo ir pan.), išskyrus gamtinių jėgų (1.18. punktas) poveikį;

1.17.4.      neteisingos automobilio eksploatacijos, kai yra pažeidžiami automobilio gamintojo nustatyti eksploatacijos reikalavimai (pvz., eksploatacinių skysčių trūkumo, važiavimo nuleista padanga ir t.t.);

1.17.5.      netinkamo ir (ar) nekokybiško kuro.

1.18.Gamtinės jėgos:

1.18.1.      potvynis – staigus ir nenumatytas vandens kilimas stovinčiuose ar tekančiuose paviršiniuose vandens telkiniuose;

1.18.2.      audra – stiprus vėjas (vėjo greitis 20 m/s ir didesnis);

1.18.3.      liūtis – trumpalaikis intensyvus lietus, kai per 6 val. ar trumpesnį laiką iškrenta 15 mm ir daugiau kritulių;

1.18.4.      kruša – ledo gabaliukų krituliai, kurie iškrenta šiltuoju metų laiku;

1.18.5.      žaibas – žaibo poveikis, kuomet ant automobilio (jo dalių) yra matoma tiesioginės žaibo iškrovos vieta ir pažeistų detalių apdegimai, apanglėjimai.

1.19.Maksimali nuomininko atsakomybės suma – nuomos sutartyje nurodyta maksimali suma, kurią kiekvieno automobilio sugadinimo ar sunaikinimo atveju (tik kompensuojamo įvykio metu) nuomininkas privalo sumokėti nuomotojui, išskyrus atvejus kai sugadinamas tik automobilio stiklas (4.6. punktas) ir kai žalą padengia kitas kaltininkas (2.9. punktas).

1.20.Neteisėtu valdymu yra laikomas bet koks automobilio nuomotojo ar nuomininko valiai prieštaraujantis valdymas, apie kurį yra pranešta kompetentingoms įstaigoms.

 

2.       Ribotos atsakomybės sąlygos

 2.1.  Nuomininkas, pateikdamas nuomotojui duomenis, reikalingus automobilio nuomos sutarčiai sudaryti, atsako už jų teisingumą ir pilnumą.

2.2.  Automobilio remontas organizuojamas nuomotojo. Atsitikus kompensuojamam įvykiui, automobilis remontuojamas nuomotojo nurodytose servisuose Lietuvos Respublikos teritorijoje.

2.3.  Remonto kaina apskaičiuojama vadovaujantis nuomotojo nurodytais remonto darbų įkainiais ir keičiamų dalių bei naudojamų medžiagų kainomis arba nuomotojas gali vadovautis servisų arba nepriklausomų ekspertų sudarytomis remonto sąmatomis.

2.4.  Nuomininkui nesutinkant su nuomotojo (ar serviso) sudaryta remonto sąmata, jis gali savo sąskaita kreiptis į nepriklausomus ekspertus automobilio remonto sąmatai sudaryti.

2.5.  Jei sugadintos ar sunaikintos detalės pakeičiamos naujomis detalėmis, tai nuomotojas nenuvertina dalių dėl nusidėvėjimo jei dalių finansiškai neapsimoka ieškoti naudotų arba jos yra sunkiai surandamos.

2.6.  Esant nesutarimams tarp nuomininko ir nuomotojo dėl automobilio vertės, ji gali būti nustatoma nepriklausomų ekspertų, turinčių teisę vertinti tokį turtą, oficialų įvertinimą.

2.7.  Nuomininkas, be nuomotojo leidimo, neturi teisės priimti atlyginimo už nuomojamam automobiliui padarytą žalą iš atsakingo už padarytą žalą asmens. Jei nuomininkas nesilaiko šios taisyklės, nuomotojas įgyja teisę į tą sumą. Ją nuomininkas privalo perduoti nuomotojui grąžinant automobilį.

2.8.     Kompensuojamuoju įvykiu yra laikoma užvedimo raktelių vagystė, kai tą liudija iš policijos gauti dokumentai. Tokiu atveju nuomotojas apmoka raktų pagaminimo, spynelių pakeitimo, apsaugos sistemų perprogramavimo išlaidas. Maksimali nuomininko atsakomybė tokiu atveju yra200Eurų (du šimtai Eurų) arba 100 Eurų, jei nuomininkas pasirinko 100 eurų maksimalią nuomininko atsakomybę.

2.9.     Jei nustatomas įvykio, per kurį buvo apgadintas automobilis, kaltininkas (Lietuvoje registruota įmonė, įstaiga ar organizacija, Lietuvos Respublikos pilietis ar asmuo be pilietybės, nuolat gyvenantis Lietuvoje) ir nuomotojas įgyja teisę išieškoti padarytą žalą nuomojamam automobiliui, nuomininkas atleidžiamas nuo atsakomybės už automobiliui padarytą žalą. Tokiu atveju nuomininkas privalo pateikti visus turimus reikalavimo teisės pagrindimo įrodymus.

 

3.       Ribotos nuomininko atsakomybės galiojimas

 3.1.  Ribota nuomininko atsakomybė galioja šių šalių teritorijoje:  Latvijoje, Lietuvoje. Išskirtiniais atvejais nuomotojas gali praplėsti galiojimo ribas tą raštu įforminęs nuomos sutartyje arba atskiru rašytiniu pranešimu nuomininkui.

3.2.  Nuomininkas, automobilio nuomos metu nepranešęs nuomotojui apie automobiliui nutikusius įvykius, tampa už juos atsakingas ir privalo nuomotojui apmokėti jų remonto išlaidas.

3.3.  Ribota atsakomybė galioja nuo nuomojamo automobilio perdavimo nuomininkui iki jo grąžinimo nuomotojui arba kol nuomotojas nenutraukia nuomos sutarties.

3.4.  Nuomininko ribota atsakomybė negalioja, kai nuomininkas vėluoja arba neatsiskaito su nuomotoju nuomos sutartyje nustatytais terminais arba kai nuomininkas pažeidžia nuomos sutarties 1.3. punktą.

 

4.       Kompensuojamieji įvykiai

4.1.  Kompensuojamasis įvykis yra nuomojamo automobilio (įskaitant jame esančią nuomotojo išnuomotą nuomininkui papildomą įrangą) sunaikinimas ar sugadinimas dėl bet kokių staiga ir netikėtai įvykusių atsitikimų arba automobilio vagystė, pasireiškianti kaip automobilio ar atskirų jos dalių pagrobimas arba užvaldymas plėšimo būdu (atitinkamai Baudžiamojo kodekso 178 ir 180 str.), išskyrus įvykius, šiose Taisyklėse įvardintus kaip nekompensuojamieji.

4.2.  Automobilio sugadinimas, sunaikinimas ir praradimas (ar jo dalių praradimas) laikomi kompensuojamuoju įvykiu tik pateikus kompetentingų įstaigų (policijos) išduotus įvykį patvirtinančius dokumentus.

4.3.  Eismo įvykiai laikomi kompensuojamais įvykiais tik kai nuomininkas pateikia nuomotojui tvarkingai ir pilnai užpildytą eismo įvykio deklaraciją(originalą).

4.4.  Įvykus kompensuojamam įvykiui, nuomotojas papildomai apmoka automobilio saugojimo išlaidas, būtinas ir tikslingas išlaidas (suderintas su nuomotoju), atsiradusias nuomininkui siekiant sumažinti nuostolį ar jo išvengti, ar vykdant kitus teisėtus nuomotojo reikalavimus, specialiųjų tarnybų sugadinimus, kurie sąmoningai padaryti automobiliui gelbstint nukentėjusiuosius.

4.5.  Automobilio garso aparatūros su nuimamu skydeliu vagystės atveju (išskyrus, kai automobilis pavogtas plėšimo būdu) nuostolis atlyginamas, jeigu po įvykio nuomotojui perduodamas nuimamas skydelis.

4.6.  Kai sugadinamas ar sunaikinamas tik automobilio priekinis stiklas, nuomotojas jį remontuoja ar keičia savo sąskaita.

 

5.       Nekompensuojamieji įvykiai

 

5.1.  Nekompensuojamaisiais įvykiais laikomi įvykiai, jei:

5.1.1.         atsitiko įvykis, kai automobiliu naudojosi asmuo, kuris nėra įrašytas į nuomos sutartį kaip galintis vairuoti nuomojamą automobilį ir nėra susijęs su sutartį pasirašiusiu nuomininku civiliniais ryšiais arba nėra susijęs su nuomininku darbo santykiais (jei nuomininkas įmonė arba įstaiga);

5.1.2.         žala atsirado tuo metu, kai automobilis dalyvavo bet kurio pobūdžio (įskaitant neoficialias) sporto varžybose, lenktynėse ar treniruotėse arba buvo naudojamas bekelėje;

5.1.3.         žala atsirado dėl techninių automobilio gedimų;

5.1.4.         žala atsirado tuo metu, kai nuomininkas vairavo automobilį būdamas neblaivus ar apsvaigęs nuo vaistų, narkotinių ar kitų svaiginamųjų medžiagų; taip pat, kai vartojo alkoholį ar kitas svaiginamąsias medžiagas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo arba vengė neblaivumo ar apsvaigimo patikros. Neblaivumas ar apsvaigimas suprantamas pagal tos šalies, kurioje įvyko įvykis, norminius teisės aktus;

5.1.5.         automobilis yra sugadinamas ar sunaikinamas dėl to, kad jis ir (ar) jos tempiama priekaba yra techniškai netvarkingos, t.y. kai ją naudoti draudžia Lietuvos Respublikos teisės aktai. Ši išlyga netaikoma, kai nėra priežastinio ryšio tarp įvykio ir automobilio techninės būklės;

5.1.6.         žala atsirado tuo metu, kai nuomininkas vairavo automobilį neturėdamas teisės vairuoti to tipo automobilio;

5.1.7.         įvykus autoavarijai nuomininkas pasišalino iš įvykio vietos pažeisdamas kelių eismo taisykles;

5.1.8.         jei žala atsirado dėl to, kad nuomininkas nepakluso valstybės pareigūnų reikalavimui sustoti;

5.1.9.         automobilis buvo pavogtas (išskyrus vagystę plėšimo būdu), sugadintas ar sunaikintas, kai buvo palikti atidaryti langai, stoglangis ar stogas, bagažinė ar galinis dangtis arba neužrakintos durys;

5.1.10.      automobilis buvo pavogtas kartu su jame likusiais automobilio registracijos dokumentais ir (ar) užvedimo rakteliais (išskyrus vagystę plėšimo būdu);

5.1.11.      automobilis buvo prarastas, kai asmuo, kuris su nuomininko žinia ir valia naudojosi nuomojamu automobiliu ir jį pasisavino (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 str.) arba užvaldė sukčiavimo būdu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnis);

5.1.12.      automobilis buvo pavogtas kai nuomininkas sugadino jame įrengtas nuomotojo ar gamykliškai įrengtas apsaugos nuo vagysčių ir/ar palydovinę sekimo sistemas arba kitaip sutrukdė normaliam jų veikimui;

5.1.13.      žala atsirado dėl to, kad automobilis įvykio metu buvo naudojamas ne pagal paskirtį, kaip darbo įrankis ar įrenginys (pvz.: kai automobilis atliko žemės ūkio darbus), kai jis buvo naudojamas bekelėje;

5.1.14.      žala atsirado, kai automobilis buvo gabenamas kaip krovinys, taip pat ir pakrovimo bei iškrovimo metu. Nelaikoma, kad automobilis buvo gabenamas kaip krovinys, kai jis pervežamas keltu (tuo atveju, kai į keltą jis įvažiuoja ir išvažiuoja sava eiga) arba kai dėl gedimo, sugadinimo ar sunaikinimo jis buvo gabenamas iki remonto ar saugojimo vietos naudojantis įmonių, turinčių leidimus tokiai veiklai, paslaugomis;

5.1.15.      žala atsirado, kai automobilis ar jos dalis pateko į vandenį važiuojant ar stovint ant užšalusio vandens telkinio;

5.1.16.      įvykis atsitiko automobiliui dėl jo naudojamo šiems tikslams (išskyrus atvejus, kai tai numatyta nuomos sutartyje):

5.1.16.1.      skysto kuro arba dujų, arba sprogstamų medžiagų pervežimui. Laikoma, kad automobiliu yra pervežami nurodyti kroviniai ir tais atvejais, kai jie yra vežami ne pačiame automobilyje, bet jo priekaboje.

5.1.16.2.      automobilio nuoma ar perdavimas naudotis trečiajam asmeniui, nusižengiant automobilio nuomos sutarčiai tarp nuomotojo ir nuomininko.

5.1.17.      jei nuomininkas, arba su juo susijęs asmuo, siekdamas nuomotojui sutrukdyti nustatyti įvykio metu padarytą žalą, suklastojo arba pateikė žinomai klaidingus duomenis apie įvykį ir jo padarinius.

5.1.18.      jei sugadinama padanga (ar kelios padangos), išskyrus atvejus, kai tuo pačiu metu sunaikinamas pats automobilis, arba padangos sugadinamos autoavarijoje, kurioje buvo sugadinta ar sunaikinta ir daugiau automobilio dalių;

5.1.19.      jei automobilio saloną apgadina gyvūnai ar teisėtai automobilyje esantys keleiviai ar vairuotojas, išskyrus atvejus, jei sugadinimai padaryti autoavarijos, kurios metu buvo apgadinta automobilio išorė dėl kontakto su išoriniu objektu;

5.1.20.      jei automobilį apgadina pervežamas krovinys. Ši sąlyga netaikoma, jei sugadinimai padaryti autoavarijos, kurios metu buvo apgadinta automobilio išorė dėl kontakto su išoriniu objektu.

5.1.21.      jei buvo pavogtas automobilio kuras, ar per įvykį jis buvo prarastas.

 

6.       Nuomotojo teisės ir pareigos

 6.1.  Nuomotojas turi teisę reikalauti iš nuomininko atlyginti nuostolius dėl nuomojamo automobilio apgadinimo ar praradimo jei jis:

6.1.1.         Ignoruoja šias taisykles ir/ar jų nesilaiko;

6.1.2.         Įvykus įvykiui, nuomininkas nesistengė išvengti ar sumažinti nuostolių;

6.1.3.         Jei nuomininkas nuslėpė svarbias įvykio aplinkybes ar kitaip siekė suklaidinti ar apgauti nuomotoją ir/ar jam trukdė nustatyti tikrąjį įvykio kaltininką;

6.1.4.         Jei nuomininkas ar su juo susiję asmenys tyčia padarė žalą automobiliui ar prisidėjo prie jo ar papildomos įrangos praradimo.

6.2.  Nuomotojas turi teisę:

6.2.1.         reikalauti iš nuomininko visos informacijos, kaip ir kokiems tikslams bus naudojamas automobilis nuomos metu;

6.2.2.         įstatymų nustatyta tvarka naudoti nuomininko pateiktus duomenis ir (ar) gauti papildomos informacijos iš registrų, bankų, priešgaisrinės apsaugos tarnybų, teisėsaugos, teisėtvarkos institucijų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų trečiųjų asmenų, tiriant nuomos laikotarpiu įvykusius įvykius;

6.2.3.         keisti ribotos nuomininko atsakomybės taisykles, jei keičiasi automobilio naudojimo paskirtis arba jis yra naudojamas 5.1.16.1 ir 5.1.16.2 punktuose minėtai veiklai.

 

7.       Nuomininko teisės ir pareigos

7.1.  Nuomininkas privalo susipažinti su šiomis taisyklėmis ir supažindinti kitus vairuosiančius išnuomotą automobilį asmenis.

7.2.  Nuomininkas privalo laiku mokėti nuomos įmokas.

7.3.  Nuomininkas privalo nedelsiant informuoti nuomotoją apie prarastus užvedimo raktelius ir užtikrinti automobilio saugumą (laikyti jį saugomoje teritorijoje), kol bus pakeisti ar perprogramuoti jo raktai ar užraktai. Saugoma teritorija laikoma aptverta ir rakinama teritorija ar patalpa arba teritorija/patalpa, nuolat saugoma samdomo darbuotojo, įdarbinto pagal LR galiojantį ir darbo santykius įteisinantį įstatymą.

7.4.  Atsitikus įvykiui:

7.4.1.         imtis visų protingų ir prieinamų priemonių stengiantis sumažinti nuostolių dydį, tai suderinus su nuomotoju ;

7.4.2.         apie įvykį nedelsdamas pranešti kompetentingoms institucijoms (apie vagystę – policijai, gaisrą – priešgaisrinės saugos tarnybai, komunikacijų avariją – avarinei tarnybai, sprogimą – policijai ir avarinei tarnybai, autoįvykį - policijai, kai to reikalauja Kelių eismo taisyklės. Tais atvejais, kai pagal Kelių eismo taisykles policijos kviesti nereikalaujama, autoįvykio dalyviai privalo užpildyti eismo įvykio deklaraciją, kurią nuomininkas privalo pateikti nuomotojui);

7.4.3.         nedelsiant pranešti nuomotojui ar jo atstovui apie įvykį ir suteikti jam išsamią informaciją apie visas jam žinomas to įvykio aplinkybes, o nuomotojui paprašius, per 1 dieną raštu pateikti jam įvykio aprašymą.

7.4.4.         Neturint nuomotojo leidimo, nesiimti jokių sugadinto ar sunaikinto automobilio remonto, ardymo, liekanų naikinimo ar utilizavimo darbų;

7.4.5.         Perduoti nuomotojui visas per įvykį sugadintas automobilio detales ir (ar) dalis;

7.4.6.         Automobilio vagystės atveju, nedelsiant perduoti nuomotojui automobilio registracijos dokumentus, užvedimo raktelį(ius), išskyrus atvejus, kai automobilio registracijos dokumentai ir (ar) automobilio užvedimo rakteliai, buvo pagrobti plėšimo būdu kartu su transporto priemone;

7.4.7.         Paaiškėjus pavogto automobilio buvimo vietai, nedelsiant apie tai pranešti nuomotojui ir policijai;

7.4.8.         Pateikti nuomotojui visą žinomą informaciją apie atsakingą už automobiliui padarytą žalą asmenį ir padėti nuomotojui išsireikalauti iš jo patirtus nuostolius.

7.4.9.         Trečiajam asmeniui, atsakingam už automobiliui padarytą žalą, siūlant nuomininkui atlyginti nuostolius, nuomininkas privalo kuo greičiau apie tai pranešti nuomotojui ir suteikti nuomotojo kontaktus trečiajam asmeniui;

7.4.10.      Pateikti dokumentus, pagrindžiančius išlaidas, atlyginamas pagal šių taisyklių 7.4.1. punktą;

7.4.11.      Leisti nuomotojui atlikti įvykio priežasčių, aplinkybių ir nuostolio dydžio tyrimą, suteikti jam visą turimą informaciją apie įvykį, jo dalyvius ir liudininkus, pateikti visus su įvykiu susijusius ir (ar) nuomotojo nurodytus dokumentus ir vykdyti visus nuomotojo teisėtus reikalavimus;

 

8.       Ginčų sprendimo tvarka

 Ginčai, kylantys dėl šių taisyklių, sprendžiami derybų keliu, o nesusitarus, nagrinėjami Lietuvos Respublikos teisme pagal nuomotojo registracijos adresą.